Lapač snů, indiánská tradice i novodobý fenomén

Někdo v nich hledá duchovno a mystično, jiný zase krásnou dekoraci. Jemná síť propletená korálky, lehká pírka krásných ptáků, kteří údajně přinášejí hezké sny a kruh, co zachycuje negativní energii.

Podle staré indiánské legendy ho poprvé vyrobila žena z kmene Čipivejů, aby ochránila svého vnuka před nočními můrami. Původně se kruh vyráběl z ohebných vrbových proutků a doplňoval se kůžemi, korálky a peříčky. Výplet se vytvářel z rostlinných vláken. V dnešní době se kreativitě meze nekladou a na výrobu můžeme použít třeba háčkovanou dečku a upevnit ji do obruče, a tu pak ozdobit stužkami, krajkami nebo střapci. Čím dál větší popularitu získává také drhané macramé provedení. 

Jak lapač funguje?

Zlé sny se lapí do sítě a první paprsky ranního slunce je spálí na uhel. Ty pěkné, které stojí za zapamatování, sklouznou po pírku zpátky do hlavy. Ideální umístění je samozřejmě v ložnici nad postelí či nad dětskou kolébkou, ale slušet mu to bude i v obýváku. I tam si přece čas od času dopřáváme odpoledního šlofíka. 

Vyrobte si svůj vlastní originál

Trh je přímo zaplavený překrásnými lapači v rozmanitých barvách i provedeních, ale co takhle zkusit vyrobit svůj vlastní originální lapač snů? Radost z něj bude mnohonásobná a při jeho tvorbě si krásně zarelaxujete. S kreativní sadou si nemusíte dělat těžkou hlavu se sháněním komponentů. Všechny korálky, pírka, provázky i kruh najdete v jedné krabičce. Na přebalu na vás čeká návod a pokud jste spÍš vizuální pozorovatel než čtenář, na našem Youtube kanále si můžete pustit přehledný tutoriál s komentářem. Tak se ponořte do světa kreativního tvoření a třeba v sobě objevíte novou vášeň pro ruční práce. Pokud by vás lákalo zkusit i další mini projekty jako vyšívání nebo macramé, mrkněte do kategorie kreativní sety. Nezapomeňte se pak podělit o výsledek na sociálních sítích. Označte nás nebo použijte hashtagy #kreativniboxy či #relaxujtvorenim