Lapač snů, indiánská tradice i novodobý fenomén

Někdo v nich hledá duchovno a mystično, jiný zase krásnou dekoraci. Jemná síť propletená korálky, lehká pírka krásných ptáků, kteří údajně přinášejí hezké sny a kruh, co zachycuje negativní energii.

Podle staré indiánské legendy ho poprvé vyrobila žena z kmene Čipivejů, aby ochránila svého vnuka před nočními můrami. Původně se kruh vyráběl z ohebných vrbových proutků a doplňoval se kůžemi, korálky a peříčky. Výplet se vytvářel z rostlinných vláken. V dnešní době se kreativitě meze nekladou a na výrobu můžeme použít třeba háčkovanou dečku a upevnit ji do obruče, a tu pak ozdobit stužkami, krajkami nebo střapci. Čím dál větší popularitu získává také drhané macramé provedení. 

Jak lapač funguje?

Zlé sny se lapí do sítě a první paprsky ranního slunce je spálí na uhel. Ty pěkné, které stojí za zapamatování, sklouznou po pírku zpátky do hlavy. Ideální umístění je samozřejmě v ložnici nad postelí či nad dětskou kolébkou, ale slušet mu to bude i v obýváku. I tam si přece čas od času dopřáváme odpoledního šlofíka. 

Vyrobte si svůj vlastní originál

Trh je přímo zaplavený překrásnými lapači v rozmanitých barvách i provedeních, ale co takhle zkusit vyrobit svůj vlastní originální lapač snů? Radost z něj bude mnohonásobná a při jeho tvorbě si krásně zarelaxujete. S kreativní sadou si nemusíte dělat těžkou hlavu se sháněním komponentů. Všechny korálky, pírka, provázky i kruh najdete v jedné krabičce. Na přebalu na vás čeká návod a pokud jste spÍš vizuální pozorovatel než čtenář, na našem Youtube kanále si můžete pustit přehledný tutoriál s komentářem. Tak se ponořte do světa kreativního tvoření a třeba v sobě objevíte novou vášeň pro ruční práce. Pokud by vás lákalo zkusit i další mini projekty jako vyšívání nebo macramé, mrkněte do kategorie kreativní sety. Nezapomeňte se pak podělit o výsledek na sociálních sítích. Označte nás nebo použijte hashtagy #kreativniboxy či #relaxujtvorenim
Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení